Szegedi osztálykirándulás (Szervezői segédlet)

A Napfény Városa (itt a legmagasabb az országban a napsütéses órák száma), Fesztiválváros – sokféle névvel illették már Szegedet, Magyarország harmadik legnagyobb települését, ebből is látszik, milyen sokszínű és érdekes városról van szó. Szépsége utánozhatatlan, múltja gazdag, a lakói pedig vendégszeretőek. Szeged történelmének és mai városképének egyik legmeghatározóbb esemény az 1879-es árvíz. Az épületek többsége az árvíz során elpusztult, a mai épületek jó része az árvíz után épült. Szeged egységes, eklektikus stílusban épült belvárosa hamar a turisták kedvencei közé került. A város azonban nem csak pusztulást kapott a Tiszától, hanem élelmet is, hiszen a halban gazdag folyó a halászoknak a biztos megélhetést jelentett. A legváltozatosabb halételekkel találkozhatunk a város és a környék halászcsárdáiban, de a leghíresebb mégis a szegedi halászlé.

Rövid összefoglaló videó a szegedi osztálykirándulásról

Kattintható tartalomjegyzék

Tartalomjegyzék

Hogyan juthattok el Szegedre?

A Szeged szó jelentését illetően két felfogás létezik. Az egyik szerint ez lenne a szeg, szög, szöglet kicsinyítő származéka. E nézettel szemben Reizner János a Város nevét a sziget szóból származtatja: „Hogy a Szöged, Szüged név nem mást, mint szigetet jelent”.

Az alábbi Google térkép segítségével pontosan meghatározhatod, hogy különböző közlekedési eszközökkel mennyi időbe kerül eljutni Szegedre.

  • Kattints a bal felső sarokban található “További lehetőségek” feliratra.
  • Az új lapon megnyílt térkép bal felső sarkában tudod kiválasztani a kiindulási pontot.
  • Nyomj entert, majd válassz közlekedési eszközt.

Ajánlott aktív és interaktív játékok Szegeden

Egy szegedi osztálykirándulás remek alkalom arra, hogy felejthetetlen élményeket szerezzetek az aktív, sportos, illetve interaktívabb, társasjáték jellegű programjainkkal – legyen szó egynapos, vagy akár többnapos kirándulásról. Tekintsd meg a gyerekek korához és igényeihez igazított, csapatépítő élményprogramjainkat!

Válogass szegedi élményprogramjaink közül!

Élménylabor – interaktív játékok Szeged (9651)

2 1 1 0m2
0 (Nincs értékelés)

Cool-túra városfelfedező kvízjáték Szeged (9295)

2 1 1 0m2
0 (Nincs értékelés)

Soft-csúzlis kalandjáték Szeged (220)

2 1 1 0m2
0 (Nincs értékelés)

Kickbike-os városnézés Szeged (9744)

2 1 1 0m2
0 (Nincs értékelés)

Sárkányhajózás Szeged (9745)

2 1 1 0m2
0 (Nincs értékelés)

Buborékfoci Szeged (9746)

2 1 1 0m2
0 (Nincs értékelés)

Múltfürkész kvízjáték Szeged (M-112)

2 1 1 0m2
0 (Nincs értékelés)

Lézerharc Szeged (1352)

2 1 1 0m2
0 (Nincs értékelés)

Válassz önálló program helyett komplett programcsomagot

Ezekre a problémákra találsz megoldást:

  • Megszűnik a végtelen időpontegyeztetés a szolgáltatókkal
  • Nincs több szervezésből adódó időhiány, elfoglaltság
  • Többé nem okoz problémát egy idegen város ismeretének a hiánya

Így varázsoljuk felejthetetlenné a diákok számára és stresszmentessé a pedagógusok számára az osztálykirándulást:

  • Egyszerű, gyors és rugalmas megoldások. Nektek csak a keretet kell adni!
  • Játékaink a gyermekek korosztályához és igényeihez van illesztve
  • Programjaink élménydúsak, legyen szó aktív (sportos) vagy kulturális elfoglaltságról

2 napos szegedi programcsomagjaink

1 napos szegedi programcsomagjaink

2024-04-27 16:48:33

Szegedi egynapos osztálykirándulás kickbike-os városnézéssel (T-1375)

0 (Nincs értékelés)
2024-04-27 16:48:33
2024-04-27 16:48:33

Szegedi egynapos osztálykirándulás városfelfedező sétával (T-1344)

0 (Nincs értékelés)
2024-04-27 16:48:33

Múzeumok és kulturális programok Szegeden

Széchenyi tér – Közép-Európa egyik legszebb terét évszázados platánfák, császárfák, pompás virágzatú magnóliák és több más különleges növény, szökőkutak és szobrok teszik különlegessé. A Széchenyi tér a Kárász utca folytatása, megjelenését a XIX. század végén uralkodó eklektika határozza meg.

Városháza – A Szegedi városháza jelenlegi épülete a Széchenyi téren már a harmadik épület. Az első városháza még 1728-ban épült, mely jóval szerényebb kivitelű volt ezért idővel alkalmatlanná vált a hivatalok elhelyezésére. A másodikat, melynek alapterülete megegyezett a mostaniéval Vedres István tervei alapján építették 1799 és 1804 között. A szegedi nagy árvizet követően a belvárost fel kellett tölteni, emiatt az épület túlságosan alacsonnyá vált. A városháza meglévő alapfalaira új emeletet építettek, majd eklektikus-neobarokk stílusban alakították át Lechner Ödön és Pártos Gyula tervei alapján. Az Új Városházát 1883-ban I. Ferenc József avatta fel. A lépcsőház középső ablakát a király híres mondása díszíti: Szeged szebb lesz, mint volt.

Fogadalmi templom – Szeged mai városképét jelentősen meghatározza az 1879-es nagyárvíz, melynek levonulása után a városatyák fogadalmat tettek egy monumentális katolikus templom megépítésére. Ennek eredmény az azóta Szeged jelképévé vált Fogadalmi templom. A döntés még 1883-ban megszületett, de az építkezés csak 1913-ban kezdődött meg, mert a templom eredeti helyén a 18. századi barokk Dömötör templom állt, melynek plébánosa hevesen ellenezte az épület lebontását.

Dóm tér – A Szegedi Dóm tér 12.000 m2-es nagyságával megegyezik Velencei Szent Márk tér méretével. Az elegáns, letisztult stílusú tér Rerrich Béla tervei alapján épült fel 1928-1930 között. Szeged leghíresebb terének legmeghatározóbb épülete természetesen a Fogadalmi templom, mely előtt a Szentháromság szobor található.

Szent István tér és víztorony – A Szegedi Szent István téren található az ország első vasbetonból készült víztornya, mely egy ipartörténeti különlegesség. A Zielinski Szilárd által tervezett torony 1004,8 köbméter víz befogadására alkalmas, 1904-ben épült fel és a mai napig az eredeti funkcióját szolgálja. A szegediek által csak Öreg Hölgynek nevezett víztorony belsejében egy Foucault inga függ, mellyel bizonyítható, hogy a föld forog a saját tengelye körül. A Szent István téri víztorony alapvetően Szeged vízellátó rendszerének szerves része, de emellett kilátóként is funkciónál, valamint akusztikája lehetővé teszi hangversenyek rendezését is.

Móra Ferenc Múzeum – Szeged egyik legimpozánsabb épülete neoklasszicista stílusban épült 1896-ban, a városi múzeum és a Somogyi-könyvtár számára. A múzeumi és a könyvtári együttes intézményt Közművelődési Palotának nevezték el.

Szegedi Nemzeti Színház – A félköríves homlokzatú, eklektikus neobarokk épület 1883-ban épült Ferdinand Fellner és Hermann Helmer cégének tervei alapján. A színház két oldalán falfülkékben Katona József és Erkel Ferenc szobrai láthatók, melyek különlegessége, hogy Tápai Antal szobrászművész a helyszínen készítette el őket. A Szegedi Nemzeti színház 1885. április 22-én leégett, de helyreállításról gyorsan gondoskodtak, így 1886. október 2-án már át is adták az újjáépített színházat.

Szegedi Vadaspark – A szegedi vadaspark a belvárostól 2,5 km-re fekszik egy 44 hektáros erdős környezetben, mely egy egész napos program is lehet a látogatók számára. A vadaspark 1985-óta működik, látogatókat azonban csak 1989-óta fogad. Elsősorban ritka, veszélyeztetett fajok tartására szakosodott. A szegedi állatkertben olyan különleges állatok is megtalálhatóak, mint a dél-amerikai karmosmajmok, a hópárducok, a sörényes hangyászok, rozsomák, fossza.

Fűvészkert – A 17 hektáros füvészkert szeged déli részén található a Szegedi Tudományegyetem fenntartásában, oktatási és kutatási célokat is szolgáló, de a nagyközönség számára is elérhető gyűjteményként. Két különlegessége a dél-kínai ősfenyő és az indiai lótusz. A kert rendszerezetten mutatja be a gazdasági jelentőségű fajokat, a gyógy- és fűszernövényeket, a rost és élelmiszernövényeket, valamint részt vesz a védett növények megóvásában.

Forrás: femcafe.huorszagjaro.net

Diákszállások Szegeden

A diák- és ifjúsági szállások tekintetében számos lehetőséget kínálunk honlapunkon. Közvetített szállásainkat osztálykirándulásokra szabva hirdetjük, így amennyiben egy velencei-tavi osztálykirándulás lesz a befutó idén, biztosan megtaláljátok a számotokra legmegfelelőbb csoportos szállást.

 

Diákszállások Szegeden

Szeged és közeli látnivalók térképen

Az alábbi térképen bejelöltük neked a felsorolt kulturális látnivalók, valamint a távolsági (busz és vasúti) megállók helyszínét. A könnyebb navigáció érdekében kattints a térkép bal felső sarkában lévő ikonra.