A Kepes Intézet Magyarországon egyedülálló holografikus-, AR technológián alapuló virtuális tárlattal és hozzá kapcsolódó alkotó foglalkozásokkal várja a diákokat. Utazást teszünk a fotográfiákba, új virtuális kalandot kapunk, és ez a felfedezés élményszerzés, rácsodálkozás és szórakozás is egyben. A lentikuláris hologramnak és egy holoboxnak köszönhetően felfedezhetjük a teret Kepes képeiben, vagy akár az 5 méter magas Dávid-szobor mellett is találhatjuk magunkat… persze, csak a virtuális valóságban, de az erről készült fotó úgy hat, mintha a szobor valódi lenne. A valóság és a vízió határai mosódnak el így az egri kiállításon, mely méltó rekonstrukciója a Kepes-hagyatéknak, és ahol tudomány, művészet és technika közös varázslata ad maradandó élményt minden korosztálynak.
A világ új képe – holografikus- és AR-technológiákra épülő interaktív kiállítás
3300 Eger, Széchenyi u. 16.
Program jellemzői
Tájékoztató
A világ új képe – holografikus- és AR-technológiákra épülő interaktív kiállítás
Kepes György (1906-2001) világhírű fotó– és festőművész fotográfiái elevenednek meg az egri Kepes Intézet különleges, interaktív állandó kiállításán: a mai kor technikájával, okostelefonnal, AR applikációval és holografikus technológiával szinte életre kelnek, mozognak, audiovizuális élményt nyújtanak A világ új képe a művészetben és a tudományban című Kepes-könyv fényképei.
A több mint hatvan éve megjelent könyv a tudomány és a művészet találkozására koncentrált, megmutatva azt, hogy a csillagászati távcsövek és mikroszkópok által észlelt világ milyen új élményt tárhat a XX. század emberének szeme elé – de most, az okostelefonok és okosalkalmazások korában ez a világ még inkább kinyílik, és minden generációt meg tud szólítani a vizuális kommunikáció nyelvén a tömegkommunikáció technikai eszközeivel.
De hogyan tud az okostelefon új nyelvet adni a művészetnek, új értelmezést a befogadónak?
Az AR alkalmazás az angol augmented reality kifejezés rövidítése, magyarul kiterjesztett valóságot jelent, mely átformálja a látott világot. Szinte utazást teszünk a képbe, új virtuális kalandot kapunk, és ez a felfedezés élményszerzés, rácsodálkozás és szórakozás is egyben. A lentikuláris hologramnak és egy holoboxnak köszönhetően felfedezhetjük a teret Kepes képeiben, vagy akár egy kb. öt méter magas Dávid-szobor mellett is találhatjuk magunkat… persze, csak a virtuális valóságban, de az erről készült fotó úgy hat, mintha a szobor valódi lenne. A valóság és a vízió határai mosódnak el így az egri kiállításon, mely méltó rekonstrukciója a Kepes-hagyatéknak, és ahol tudomány, művészet és technika közös varázslata ad maradandó élményt minden korosztálynak.
Alkotó (művészetpedagógiai) foglalkozások:
· A kiállítás bemutatása, tárlatvezetés
· „Hologramvideózás”
Holográfiát megjelenítő eszköz készítése. Letöltött holografikus kompozíciók megtekintése.
· „Fényrajzolás” – játék a fénnyel
Fényrajz készítése (rajzolás elemlámpával, fotózás, képek nyomtatása).
· Puzzle kirakó Kepes fotográfiákból.
· „Rejtett világunk”
Makro fotográfiák készítése mikroszkóp kamerával (fotó minőségű képek nyomtatása).
· „A gép szeme”
Mobil szkennerrel különleges hatású fotográfiák készítése (fotó minőségű képek nyomtatása).
Időtartama: min. 120 perc
Ár: 800 Ft/fő